विजय शाहीले यसरि उल्लु बनाए, आफ्नो झुटको पर्दाफास भएपछि भागे (भिडियो हेर्नुस्)

0
2518

फेसबुक र युटुब प्रयोगकर्ताले मेमोरी किंग भन्ने बितिकै विजय शाहीलाई नै चिन्छन् । सायद कनै पनि सामाजिक संजाल  प्रयोगकर्ता छैनन् होला जसले उनको नाम सुनेको छैनन् होला । यति बेला उनले निकै नै तहल्का मच्चाइरहेका छन् । उनका भिडियोहरु युटुब तथा फेसबुकमा निकै नै भाइरल भइरहेका छन् ।

उनले आफ्नो अतभुत स्मरण शक्तिको प्रतिभा र क्षमता यसरी देखाएका थिएकी, जसले गर्दा धेरैको ध्यान उनीतिर तानिरहेको छ । धेरै ब्यक्तिहरुले उनको प्रतिभाको आधारमा अनेक मिम बनाइरहेका छन् चाहे उनलाई प्रोत्साहन गरेर होस् या troll बनाएर होस, मानिसहरुले उनीमाथि भिडियो बनाइरहेका छन् । अनि उनले देखाएको अतभुत स्मरण शक्तिको प्रतिभा र क्षमताका कारण मानिसहरुमा आश्चर्य मात्र छैनन्, केहीले त उनको यो कार्य झुटो हो भन्ने आशंका पनि व्यक्त गरिरहेका छन् ।

 

हेर्नुहोस प्रश्नको सामना गर्न नसकेर यसरि भागेका थिए विजय शाही :

 

आखिर कसरी विजय शाही एकाएक चर्चामा आए त ??? 

गत वर्ष माघको कुरा हो, कालीकोटका विजय शाहीले मेमोरी किङ विधामा विश्व कीर्तिमान कायम गरेका थिए । विजयले एक मिनेटमा अगाडि र पछाडिबाट ७० शब्द स्मरण गरेपछि भारतका प्रतियोगिलाई पछि पार्दै विश्व कीर्तिमान कायम गरेका थिए ।

यसभन्दा अगाडि स्मरण शक्तिमा विश्व रेकर्ड अर्पण शर्माले राखेका थिए । उनले एक मिनेटमा ४२ वटा शब्द बोलेका थिए भने अर्पणलाई पछि पार्ने भारतका सागर भुजीलाई विजय शाहीले हराएर विश्व रेकर्ड कायम गरेपछि नासाले बोलाएको छ भनेर उनले बताउदै आइरहेका छन् । त्यसपछि उनको नाम एकाएक चर्चामा आउन थाल्यो । 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here